Достапни линкови

Забрана за домашен акохол во руска Чукотка


Во Рускиот арктички регион Чукотка на луѓето им било забрането дома да прават алкохол. Властите, како што јави РИА Новости, забраната ја правдаат со намерата за намалување на алкохолизмот во регионот.
XS
SM
MD
LG