Достапни линкови

4 загинати, 40 изчезнати во бродолом во близина на ЛибанВо несреќата на товарниот брод, кој потона во либанските води во Средоземно Море, загинале најмалку 4 лица, за 40 се водат како изчезнати. 38 морнари биле спасени, а потрагата по изчезнатите и покрај лошото време, продолжува. Бродот, под панамско знаме, пловел од Уругвај за Сирија, а причина за несреќата е големото невреме.
XS
SM
MD
LG