Достапни линкови

4 милиони автомобили во Пекинг


Кинеските медиуми јавија дека бројот на автомобили во Пекинг се зголемил за милион, со што се зголемува и загадувањето во главниот град на Кина. Според Чајна Дејли, бројот на автомобили во Пекин се зголемува за илјада дневно и веќе има околу 4 милиони регистирани возила.
XS
SM
MD
LG