Достапни линкови

САД и Русија пред нов договор СТАРТ


Преговарачите од Соединетите Држави и од Русија го усогласиле новиот договор за намалување на нуклеарното оружје, а тоа ќе било објавено наскоро, јави Интерфакс. Можно е овој договор, кој е замена за СТАРТ, да го објават претседателите Барак Обама и Дмитриј Медведев за време на денешната средба во Копенхаген, а неговото потпишување би било закажано за некој нареден термин.
XS
SM
MD
LG