Достапни линкови

Воведен брз воз на линијата Москва- Санкт Петерсбург


Три недели откако во бомбашки напад загинаа 26 луѓе, руските власти воведоа брз воз на линијата Москва-Санкт Петерсбург. Воведувањето на брзиот воз е дел од напорите на руската влада да и помогне на државната железница, откако исламистички милитанти на крајот на минатиот месец извршија бомбашки напад во воз на истата линија.
XS
SM
MD
LG