Достапни линкови

САД очекува договор со Русија за нуклеарно вооружување до 2010


Белата куќа соопшти денеска дека Соединетите Американски Држави очекуваат договорот со Русија за нуклеарно вооружување да се постигне до крајот на годината. Според потпаролот на совето за национална безбедност Мајкал Хамер целта на САД останува да се потпише добар договор до крајот на годината. Претходно имаше најава дека САД и Русија ќе го потпишат договорот на самиот за климатски промени во Копенхаген.

XS
SM
MD
LG