Достапни линкови

23 повредени во екплозија во руската република Ингушетија


Во експлозија на автомобил бомба во руската република Ингушетија повредени се 23 лица, меѓу кои и 3 деца. Автомобилот кој имал чеченски таблици и кој бил управувал од терорист удрил во група на дестина сообраќајци на контролен полициски пункт и веднаш експлодирал. Повредени се припадници на полицијата, војници и десет цивили.

XS
SM
MD
LG