Достапни линкови

20 нови пациенти со симптоми на свински грип во Македонија


На клиниката за инфективни болести во Скопје се хоспитализирани пет нови пациенти со симптоми на свински грип во изминативе 24 часа, соопштуваат од Министерството за здравство. Во Воената болница се примени двајца пациенти, а според министерството во клиниката за детски болести и институтот за белодробни заболувања кај децата се примени на лекување уште 13 деца.
XS
SM
MD
LG