Достапни линкови

Средба Иванов - Папандреу во Копенхаген


Претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов, денеска, на негово барање, имал кратка средба со грчкиот премиер Јоргос Папандеру, на маргините на самитот за климатските промени во Копенхаген. Претседателот Иванов, како што јави МИА, го поздравил воспоставениот дијалог меѓу двете земји кој треба да придонесе за зголемување на довербата и подобро меѓусебно разбирање.
XS
SM
MD
LG