Достапни линкови

Лавров за новиот договор за нуклеарно разоружување


Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров денеска во Москва изјави дека претседателите на Русија и на Соединетите држави, нема да го потпишат новиот договор за нуклеарно разоружување за време на нивната средба во Копенхаген. Според Лавров, било потребно уште малку време за да се завршат некои технички детали. Медведев и Обама утре ќе учествуваат на самитот за климатските промени во Копенхаген.
XS
SM
MD
LG