Достапни линкови

Рускиот богаташ Прохоров ги купува Њу Џерси нетс


Најбогатиот русин, милијардерот Михаил Прохоров наскоро би можело да стане првиот неамериканец кој ќе биде сопственик на еден тим од Ен Би Ај лигата. Се дознава дека тој веќе потпишал договор за партнерство со што се отвора патот тој да ја купи екипата Њу Џерси нетс. Договорот треба да биде одобрен од бордот на гувернери на Ен Би Ај лигата.
XS
SM
MD
LG