Достапни линкови

Басеску го наименува Бок за премиер на Романија


Романскиот претседател Трајан Басеску го наименува претседателот на Демократско либералната партија Емил Бок за премиер на земјата. Басеску посочи дека новата влада треба да биде готова до 23 декември, за да може до крајот на годината во парламентот да го претстави буџетот за следната година.
XS
SM
MD
LG