Достапни линкови

Расмусен:позитивни сигнали од Москва


Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен изјави дека добил позитивни сигнали, но не и конкретни ветувања за можната руска помош на сојузничките напори во Авганистан. Ова тој го наведе на прес конференција во Москва на крајот од неговата прва посета на Русија. Тој денеска треба да има обраќање пред Државниот институт за надворешни односи.
XS
SM
MD
LG