Достапни линкови

Напад со беспилотни летала во Пакистан


Пакистански официјални претставници соопштија дека најмалку две лица загинале од проектили истрелани од беспилотни американски летала во близина на границата со Авганистан. Во последно време во северозападниот дел на Пакистан зачестија ваквите напади на американските сили, според кои, таа област е засолниште на талибанците и на припадниците на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG