Достапни линкови

Убиен мексикански нарко шеф


Шефот на еден од најголемите картели за дрога во Мексико Артуро Белтран Леива бил убиен во престрелка со мексиканските безбедносни сили. Агенциите јавуваат дека во престрелката до која дошло во близина на пристанишетото Куернавака загинале уште четворица негови соработници. Картелот на Леива се смета за еден од главните снабдувачи со кокаин на американскиот пазар.
XS
SM
MD
LG