Достапни линкови

Прогноза за времето- облачно со снег и дожд


Времето ќе биде променливо облачно со врнежи од снег, а во јужните делови со врнежи од дожд и снег. Наместа врнежите ќе бидат поинтензивни. Се очекува на повеќе места и формирање на снежна покривка. Утринската температура се движи од минус три до четири, а дневната ќе биде од три до осум степени. Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и снег. Утринската температура се спушти до нула, а дневната ќе достигне до четири степени. <br />
XS
SM
MD
LG