Достапни линкови

Лидерите на Ал Каеда и на Талибанците се кријат во Пакистан


Американскиот адмирал Мајк Мулен соопшти денеска дека лидерите на Ал Каеда и на Талибанците се кријат во Пакистан. Мулен е еден во низата од американските безбедносни сили, кој го посети Авганистан и Пакистан, поради одлуката на Обама да испрати уште 30 000 војници во Авганистан. Пакистан кој покрена офанзива во борбата со милитантите во северозападниот дел, се плаши дека трупите во Авганистан ќе ги принудат милитантите да влезат во Пакистан
XS
SM
MD
LG