Достапни линкови

34 нови пациенти сомнителни на А Х1 Н1 во Македонија


Нови 12 пациенти со можни симптоми на грипот А Х1 Н1 се хоспитализиранини на инфективната клиника во Скопје во изминативе 24 часа. Во Воената болница се примени 6 нови пациенти. Додека пак во институтот за белодробни заболувања во Козле се примени 4 деца, а во клиниката за детски болести 12. Во моментов во сите болници се лекуваат 211 пациенти.

XS
SM
MD
LG