Достапни линкови

Груевски-не планираме предвремени избори


Нема да има предвремени избори, изјави премиерот Никола Груевски на отварањето на спортската сала "Архепископ Доситеј" во Кисела Вода. На прашањето дали смета дека опозициската СДСМ се плаши од предвремени избори Груевски одговорил со да, затоа што тие имаат мала подршка од страна на граѓаните.
XS
SM
MD
LG