Достапни линкови

ЕУ ги повлече обвиненијата против Мајкрософт


Европската Унија соопшти денеска дека го повлекува случајот против Мајкрософт, откако компанијата се сложи на корисниците на Виндоус да им овозможи 12 други веб пребарувачи. Во јануари ЕУ го обвини Мајкрософт за монопол, бидејќи ги обврзува корисниците да го користат нивниот пребарувач Интернет Експлорер.
XS
SM
MD
LG