Достапни линкови

Демострациите во Копенхаген продолжуваат и денеска


Стотици демонстранти и денеска маршираат во Копенхаген лути поради немањето прогрес околу глобалниот договор на Конференцијата на климатските промени. Полицијата и денеска употреби солзавец и притвори 100 тина демонстранти.
XS
SM
MD
LG