Достапни линкови

Почина Егор Гајдар творецот на економската „шок терапија“


Во Москва на 53 години почина рускиот економист Егор Гајдар. Тој беше творец на пост советските реформи познати како „шок терапија“ во која беше ослободувањето на цените во 1992 и лансирање на првиот бран на приватизацијата.
XS
SM
MD
LG