Достапни линкови

Неделава нема да има договор за стратегиско разоружување


Белата Куќа соопшти дека не очекува Претседателот Барак Обама да потпише договор за нуклеарно разоружување со рускиот претседател Дмитриј Медведев неделава за време на самитот за климатски промени во Копенхаген. Портпаролот Роберт Гибс изјави дека во разговорите за стратегиското разоружување има напредок и изрази надеж дека наскоро договорот ке биде потпишан.
XS
SM
MD
LG