Достапни линкови

Обама му напиша писмо на Ким Јонг Втори


Американскиот Претседател Барак Обама му напишал лично писмо на Северно корејскиот лидер Ким Јонг - втори во обид да ја наговори Северна Кореја да им се врати на 6 партитните преговори за нејзнината нуклеарна програма. Содржината на писмото не е позната но, според американски извори, во него биле наведени бенефитите кои Пјонгјанг ке ги добие како и предупредување за натамошна меѓународна изолација доколку го продолжи бојкотот. Писмото било предадено мината надела од специјалниот пратеник Стивен Босфорт за време на посетата на Пјонгјанг.
XS
SM
MD
LG