Достапни линкови

Поларен студ во Русија


Во Москва вчера биле измерени минус 25 Целзиусови степени, а од последици од поларниот студ едно лице починало. Како што јавуваат агенциите, во центарот на градот сообраќајот се одвивал многу отежнато поради мразот на коловозите. И во другите делови на Русија се измерени рекордно ниски температури, а во некои градови во Сибир тие се спуштиле и до минус 51 степен.
XS
SM
MD
LG