Достапни линкови

МВР фати 29 илегални авганистански мигранти


На граничниот премин Богородица, на македонско – грчката граница, Македонската полиција открила 29 авганистански илегални мигранти, од кои 16 биле малолетни. Според МВР, тие биле скриени во камион со македонски регистерски ознаки, а им било ветено дека ќе бидат префрлени во Италија.
XS
SM
MD
LG