Достапни линкови

Преговорите во Копенхаген во критична фаза, предупреди Кина


Кина денеска ги обвини равиените земји дека не ги исполнуваат нивните обврски во врска со климатските промени и предупреди дека преговорите во Копенхаген влегуваат во критична фаза. Инаку, конференцијата во Копенхаген кулминира кон крајот на неделава кога таму ќе пристигнат околу 120 лидери на држави или влади.
XS
SM
MD
LG