Достапни линкови

Продолжен мандатот на силите на ОН на КипарСоветот за безбедност на Обединетите Нации им го продолжи мандатот на мировните сили на Кипар за уште 6 месеци и покрај противењето на Турција. Во резолуцијата се повикуваат кипарските грци и турци да најдат решение за поеделниот остров, кој има шанса да се обедини.
XS
SM
MD
LG