Достапни линкови

Експлозија на автомобил бомба во КабулВо самоубиствен напад со автомобил бомба во центарот на Кабул, 10-тина лица загинале, а над 40 биле повредени, соопшти авганистанското министерство за здравство. Експлозијата се случила во близина на еден хотел во кој се сместени владини и странски официјални претставници. Претседателот Хамид Карзаи изјави дека веројатно цел на нападот бил бившиот вице претседател Ахмед Масуд, а двајца од неговите телохранители се меѓу загинатите.
XS
SM
MD
LG