Достапни линкови

Нова серија експлозии во Багдад


Неколку автомобили бомби експлодирале во Багдад, при што неколку лица загинале, а 15-тина биле повредени. Една експлозија се случила во близина на иранската амбасада, другата пред Министерството за надворешни работи, а третата во близина на еден ресторан.
XS
SM
MD
LG