Достапни линкови

САД ќе тестира одбрана од ракетен напад од Иран


Шефот на американската против-ракетна одбрана, генерал Патрик О Рајли изјави дека за прв пат ќе биде тестирана одбрана против можен ракетен напад од Иран. Тестот ќе бил извршен во јануари.
XS
SM
MD
LG