Достапни линкови

Хилари Клинтон денеска ќе разговара со Јеремиќ


Министерот за надворешни работи на Србија, Вук Јеремиќ денеска во Вашингтон ќе разговара со американскиот државен секретар Хилари Клинтон за билатералната соработка и со ситуацијата во регионот. Пред заминувањето за Вашингтон, Јеремиќ оцени дека односите меѓу Белград и Вашингтон се клучни за стабилноста на Балканот.
XS
SM
MD
LG