Достапни линкови

Прогноза за времето- облачно и врнежливо


Времето ќе биде облачно проследено со врнежи од дожд, кои поинтезивни ќе бидат во јужните делови. На планините и повисоките места ќе паѓа снег. Утринската температура е меѓу нула и пет, а дневната ќе биде од три до осум степени. Во Скопје ќе биде облачно, проследено со повремени врнежи од дожд. Утринската температура е околу два, а дневната ќе достигне до пет степени.
XS
SM
MD
LG