Достапни линкови

Обама се сретна со раководителите на банките


Американскиот претседател Барак Обама денеска се сретна со раководителите на банките и побара од нив да ги подржат неговите напори да ја унапреди финансиската ситуација на земјата. Десетина раководители на најголемите банки биле присутни на средбата. Според најавите Обама од нив требаше да побара и ослеснување на кредитната политика.
XS
SM
MD
LG