Достапни линкови

Клинтон бара да се ослободат 3 американци уапсени во Иран


Американскиот секретар Хилари Клинтон денеска побара од Иран што побрзо да ги пушти на слобода тројцата американци, кои се уапсени за шпионажа. Денеска иранскиот министерот за надворешни работи Манушер Монтаки соопшти дека ќе им се суди на тројцата студенти кои влегле во гарницата на Иран од западен Ирак во јули, додека планинареле во таа област.


XS
SM
MD
LG