Достапни линкови

Акцијата во Арачиново продолжува


Во скопското село Арачиново продоложува полициска акција за апсење на жител на селото, кој се бара со потерница за издржување казна затвор, потврдуваат од МВР. При акцијата имало и престрелка, но засега нема информации за повредени. Теренот го надветуваат и два хиликоптери, а зголемена е и бројката на полицицијата. МВР најави повеќе детали за акцијата по нејзиното завршување.


XS
SM
MD
LG