Достапни линкови

Шифани го осуди нападот на премиерот Берлускони


Претседателот на италијанскиот сенат Ренато Шифани ја осуди политичката омраза спрема премиерот Силвио Берлускони, кој беше нападнат синоќа во Милано. Покрај физичката и психичка болка, Берлускони пати и поради политичката омраза, кој прерасна во насилен акт. Според Шифани политичките партии мора заедно да дадат пример, дека насилствотот мора да престане. Напаѓачот на Берлускони му го скрши носот, како и два заба.
XS
SM
MD
LG