Достапни линкови

Престрелка во Арачиново


Во скопското село Арачиново во тек е полициска акција за апсење на жител на селото кој се бара со потерница за издржување казна затвор, потврдуваат од МВР. При акцијата имало и престрелка, но засега нема информации за евентуално повредени. МВР најави повеќе детали за акцијата по нејзиното завршување.
XS
SM
MD
LG