Достапни линкови

Авганистански милитанти пренесуваат бегалци во Пакистан


Американските воени офицери денеска изразија длабока загриженост околу зголемувањето на тајната соработка меѓу оделна група на авганистански милитанти и екстремисти која пренесува бегалци преку границата на Пакистан. Адмиралот Мајк Мулен при посетата на Кабул соопштил дека ќе разговара за тоа прашање со пакистанските власти во Иламабад, при крајот на неделата. Мулен соопшти и дека првата трупа на војници од САД ќе пристигне во Авганистан неделава.
XS
SM
MD
LG