Достапни линкови

Иран ќе им суди на 3 америкаци за шпионажа


Иран ќе им суди на тројцата американци кои се обвинети за шпионажа, соопшти денеска иранското министерство за надворешни работи. Тројцата студенти се упасени во јули откако нелегално влегле во Иран од западен Ирак. Нивните семејства велат дека тие додека планинареле случајно ја поминале границата. Американската Влада соопшти дека нема докази за обвинението и побара студентите да бидат ослободени.
XS
SM
MD
LG