Достапни линкови

Пакистан ги задржува 5 уапсени американци


Пакистанскиот суд денеска го отфрли барањето за екстрадиција на петтемина американци кои во минатата недела биле уапсени под сомневање дека сакале да подготовуваат терористички напади. Станува збор за студенти од Вирџинија кои, според пакистанските власти, барале врска со некоја милитантна терористичка група во Пакистан.
XS
SM
MD
LG