Достапни линкови

Претседателот на австралискиот парламент ќе се обрати во Собранието


Претседателот на Претставничкиот дом на парламентот на Австралија Хери Џенкинс престојува во неколкудневна официјална посета на Република Македонија. Денеска тој ќе има обраќање во македонското Собрание. Деновиве Џенкинс имаше средби со претседателот на Македонија Ѓорге Иванов, со претседателот на Собранието Трајко Вељаноски и со пратеници.
XS
SM
MD
LG