Достапни линкови

Берлускони хоспитализиран со повреди на лицето


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони е хоспитализиран откако 42- годишен маж го нападна синоќа во Милан. Премиерот е примен во болница со скршеница на носот и исекотини на устата. Полицијата го уапси напаѓачот за кој се верува дека страдал од душевни проблеми.
XS
SM
MD
LG