Достапни линкови

Американската стратегија во Авганистан „на тест“


До крајот на идната година ќе се знае дали американската стратегија за Авганистан е успешна, изјави претседателот на САД Барак Обама. Тој додаде дека е подготвен да ја промени стратегијата на американските оружени сили, доколку војниците не успеваат да ги заштитат населените места од талибанските милитанти.
XS
SM
MD
LG