Достапни линкови

Отворање на гасовод од Туркменистан до Кина


Високи претставници на Кина денеска ќе присуствуваат на церемонијата во чест на пуштањето на дотокот на природен гас во земјата. На овој настан ќе биде пуштен во употреба гасовод кој ќе го пренесува енергенсот од источен Туркменистан, преку Узбекистан и Казахстан до Кина.
XS
SM
MD
LG