Достапни линкови

Прогноза за времето- облачно


Денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен јужен ветер. Кон крајот на денот, почнувајќи од западните делови, значително облачно со врнежи од дожд, а на повисоките места и планините со снег. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурите ќе се движат од 1 до 7, во Скопје до 5 степени.
XS
SM
MD
LG