Достапни линкови

5 луѓе уапсени во Индонезија за трговија со оружје


Иранските власти соопштија денеска дека уапсиле 4 Казакстанци и еден Белорус за илегална трговија со оружје. Според властите тие требало со свој авион да патуваат од главниот град на Северна Кореја, Пјонгјанг до Шри Ланка. Но по пат побарале дозвола да слетаат во Банког. Полицијата при нивното пристигнување нашла тони оружје во авионот, меѓу кое ракети и други видови на експлозив.
XS
SM
MD
LG