Достапни линкови

7 Иранци уапсени во Индонезија за шверц на дрога


Полицијата во Индонезија соопшти дека денеска уапсила 7 Иранци, осомничени за шверц на дрога. Шефот на царината на аеродромот во Џакарта, Бахадури Вијајанта изјави дека луѓето пристигнале со два лета во главниот град, едниот од Турција, а другиот од Соединетите Арапски Емирати. Тие се обвинети дека се обиделе да пренесат метамфетанин, кој бил сокриен во нивниот желудник.
XS
SM
MD
LG