Достапни линкови

Талибанец убил контра разузнавач во Авганистан


Авганистански контра разузнавач е убиен денеска во покраината Канданар. Заменик на шефот на полицијата Шах Фароки соопшти дека човекот е убиен од страна на Талибанец, додека седел во една продавница, а притоа и продавачот е повреден во нападот. Напаѓачот успеал да избега, а потпаролот на Талибанците, Јосуф Ахмади соопшти дека една милитанска група е виновна за инцидентот.
XS
SM
MD
LG