Достапни линкови

Косово ги врати останките на 5 Срби убиени во војната


Косовските власти ги предадоа останките на семејствата на пет Срби убиени за време на војната во 1998-99 година. Потпаролот на Еулекс, Карин Лимдал соошти дека останките биле предадени оваа недела западната граница кај Мердаре. Во конфликтот на Косово животот го загубија околу 13 000 луѓе, а судбината на 1900 сеуште не се знае.
XS
SM
MD
LG